购买 TSM060NB06LCZ-C0G | TSM060NB06LCZ-C0G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM060NB06LCZ-C0G
TSM060NB06LCZ-C0G
TSM060NB06LCZ-C0G
仅供参考
零件编号 TSM060NB06LCZ-C0G
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 60V, 111A, SINGLE N-CHANNEL POWE
送货服务
TSM060NB06LCZ-C0G参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C13A (Ta), 111A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs107 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6273 pF @ 30 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)2W (Ta), 156W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs6mOhm @ 13A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220
包/箱TO-220-3
TSM060NB06LCZ-C0G Packaging
Insepction
TSM060NB06LCZ-C0G FAQ
  • 1. How to order TSM060NB06LCZ-C0G on Heisener?
  • 3. Are the TSM060NB06LCZ-C0G price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM060NB06LCZ-C0G?
TSM060NB06LCZ-C0G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。